16.10.2019

Njihuni me smartphonin e lirë Moto C

11 Prill 2017

Motorola Mobility nxorri në treg dy smartphone-t e saj tërinj, Moto G5 dhe Moto G5 Plus, por sigurisht që ka dhe të tjera deri në fundtë vitit.

Një i tillë që do të dalë së shpejti është Moto C, njëpajijse që është publikuar në Kinë.

Sipas fotos, Moto C do të jetë në variante me tre ngjyra, ezezë, e kuqe dhe ngjyrë ari.  Ai nuk kanjë skaner të gjurmëve të gishtave, por pritet të jetë një smartphone me njëçmim mjaft të ulët, vetëm 100 dollarë.

Kamera e përparme do të ketë një flash LED, si shtesë ekameras së zakonshme, që gjithashtu ka flash LED. Telefoni do të ketë Android 7Nougat, dhe një ekran 5 inç.

Kjo është ajo që dihet për momentin për këtë pajisje.Gjithashtu bashkë me Moto C, më vonë gjatë vitit Motorola Mobility do tënxjerrë dhe Moto Z2, dhe Moto E4, por ndoshta jo në të njëtën kohë.