21.02.2019

Valverde merr përgjegjësinë për eliminimin

11 Prill 2018

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka marrë përsipër  përgjegjësinë për eliminimin nga Roma në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

“Nuk kishim përgjigje, gjithçka shkoi për ta dhe ne hoqëm për ta ndërtuar lojën tonë”, tha Valverde.

“Jam absolutisht përgjegjës, jam kreu i ekipit dhe ishte faji im”.