21.02.2019

Rusia mposhtë Egjiptin dhe kalon grupin në Botëror

19 Qershor 2018

Rusia ka mposhtur Egjiptin me rezultat 3 me 1 për të siguruar një vend në 1/8 e finales së Botërorit.

Fathy me autogol, Cheryshev e Dzyuba u përkujdesën për tre golat e Rusisë, derisa egjiptianët u ngushëlluan me golin e nderit nga Mohamed Salah që realizoi nga penaltia.

Me këtë fitore Rusia tubon 6 pikë, ndërsa Egjipti ka gjasa minimale për të kaluar grupet.