25.03.2019

Reagon Xhaka për Behramin: Djema, ju faleminderit

6 Gusht 2018

Mesfushori kosovar i Arsenalit, Granit Xhaka ka reaguar pasi Behrami u përjashtua nga Kombëtarja e Zvicrës.

Veç Behramit nga Zvicra janë larguar edhe Lishteiner, Djouru dhe Fernandes.

E Xhaka në facebook ka falënderuar që të tre për raportet e mira që kanë pasur, përcjellë lajmi.net.

“Djema, krejt çka mund të ju them është faleminderit. Ishit ikonat e ekipit të Zvicrës. Kemi shumë kujtime, dhe jemi shokë përjetë”, ka shkruar Xhaka.

Ndryshe Behrami ka akuzuar trajnerin e Zvicrës se e ka përjashtuar nga kombëtarja për arsye politike.