26.04.2019

Gjermania dhe Franca inaugurojnë pa gola Ligën e Kombeve

6 Shtator 2018

Gjermania dhe Franca kanë barazuar 0-0 në ndeshjen hapëse të Ligës së Kombeve.

Të dyja skuadrat zbritën në fushë me formacionet më të mira, por nuk arritën të shënonin gol.

Pjesa e parë ishte disi më e ekuilibruar, ndërsa në fraksionin e dytë formacioni i drejtuar nga Joachim Low ishte më ngulmues, por pa arritur deri te goli.

Në Ligën C u zhvilluan dy sfida në Grupin 3. Norvegjia mposhti 2-0 Qipron, ndërsa Sllovenia kaloi 2-1 Bullgarinë.

Në Ligën D, në Grupin 1, Gjeorgjia fitoi 0-2 në fushën e Kazakistanit ndërsa Letonia barazoi 0-0 me Andorrën, kurse në Grupin 4 Armenia iu imponua 2-1 Lihtenshtajnit dhe Maqedonia 0-2 Gjibraltarit.