20.10.2018

Edhe Gjakova e artë në Hagë, mposht xhudisten gjermane

17 Nëntor 2017

Pas Distria Krasniqit edhe zhudistja Nora Gjakova ka rrëmbyer medaljen e artë në Grand Prix – Hagë, transmeton Koha.net.

Në kategorinë 57 kilogramë, Gjakova në finale e mposhti gjermanen, Theresa Stoll.

Gjakova e mposhti gjermanen në finale me wazari dhe ippon.