26.03.2019

Busquets në Premierligë, çmimi është i pabesueshëm

9 Prill 2018

Pep Guardiola e do me çdo kusht nxënësin e tij, Sergio Busquets tek skaudra e te Manchester City.

200 milionë euro – kaq ka bërë gati Manchester City për mesfushorin e Barcelonës, Sergio Busquets.

Tekniku 47 nsiston për spanjollin, të cilin e njeh shumë mirë nga koha te Barcelona nën urdhërat e të cilit, 29 vjeçari bëri debutimin me ekipin e parë.

Humbja 3-0 në Champions ka shtyrë Guardiolën të mendojë për super blerje, i cili beson se Man City do të ishte një tjetër skuadër me Busquets në mesfushë, që do të zinte vendin e Fernandinhos dhe do të rreshtohej përkrah David Silvas e De Bruyne, si dhe Gundogan.