26.08.2019

Ndahet nga jeta ikona e modës, Karl Lagerfeld

19 Shkurt 2019

Bota e modës humbi sot njërin prej emrave më të mëdhenj të saj. Karl Lagerfeld ndërroi jetë në Paris, në moshën 85-vjeçare, gjë që i zhyti në zi adhuruesit e stilistit të madh gjerman, drejtor kreativ historik i “Chanel”-it dhe “Fendi”-t, e një prej figurave më të famshme të kësaj industrie.