20.05.2018

Kapet bretkosa ‘monstër’ (Foto)

31 Maj 2017

Fotot e një peshkatari nga Teksasit që mban një bretkosë gjigante kanë bërë që njerëzit të vihen në kunfuzitet duke u përpjekur të përcaktojnë nëse ato janë reale apo të rreme.


Shoqata e gjuetisë së Jugut e Teksasit postoi fotot në faqen e saj të Facebook të enjten, ku ato janë shpërndarë më shumë se 260.000 herë dhe u bë titull në mbarë botën.

Fotot erdhën nga një njeriu i quajtur Markcuz Rangel, i cili shkroi: "Dua të tregoj bretkosën monstër që kemi zënë dje pasdite në një nga pellgjet tona të peshkimit në fermën e Texas Jugut që gjendet në Batesville tx 13lb bretkosa përbindësh !!!".

Gjatësia e saj arrin në rreth 1.5 metra dhe peshë rreth 6 kilogramë./KosovaOline/