26.03.2019

Eskalon në banalitet përplasja mes deputetes së VV-së dhe kryeparlamentarit Veseli

16 Prill 2018

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku është përplasur sot në Kuvendin e Kosovës, me kreun e kuvendit Kadri Veselin.

Debati mes Millakut dhe Veselit filloi nga kritikat dhe kërcënimet e deputetes Millaku ndaj kryetarit të Kuvendit të Kosovës. Deputetja e VV-së kritikoi Veselin për sharjen që ia kishte bërë deputetëve të VV-së në seancën e votimit të demarkacionit një muaj më parë.

“Heqe maskën tënde dhe tregoje fytyrën e vërtetë që e ki. Nëse të kishim dëgju se i ke bërë ato sharje gjatë seancës, nuk kishe shpëtu. Por, për besë nuk i kemi dëgju”, i ka thënë Millaku, Veselit.

Ndërkaq, Veseli ia ka ndalur për një moment fjalën Millakut. I ka thënë se ka diçka personale me të.

“Veç pak zojë. Zojë, si me pasë lidhje diçka me mu ti! Çka m’u ke gju, se më sakatove”, ia ka thyer Veseli.

E pastaj Millaku e ka kërcënuar Veselin, duke i thënë se “gazin lotësjellës në gojë ta kisha shti”.

“Nuk të kam thanë deri në ditë të sotit, edhe më ka mbetur merak me ta thanë në fytyrë. Nuk lejojmë me na sha familjet edhe robt neve. Për besë, po ta japë fjalën nuk të kam dëgju, se atë gazin lotësjellës në gojë ta kisha shti”, ka thënë Millaku.

Në këtë pikë, debati eskaloi kur Veseli i tha Millakut: “A e përdorë me gojë shumë a?”./Insajderi.com/