22.11.2019

Revani

14 Nëntor 2017

Përbërësit

3 vezë

1 gotë pluhur sheqer

1 tas jogurt

vaj

miell

½ lugë karbonat

Përgatitja: 

Vezët dhe sheqerin i rrahni në një enë, pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë.

Glazurën e revanis e derdhni tek ena e pjekjes dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius.

Pas pjekjës e preni në copa të vogla dhe e shërbeni me çaj.