20.11.2017

Kuzhina

20 Korrik 2016Krem me bananePërbërësit: 4 banane, 400 ml qumësht, 100 gr sheqer, 5 të verdha të vezës, 3 lugë miell, 1 lugë gjalpë, 1 pako vanilë.
14 Qershor 2016Sarme me gjethe spinaqi1 Në një tigan vendosim qepët e coptuara, mishin e bluar, orizin, krypë dhe piper të zi sipas shijes, i fërgojmë për 5 minuta dhe e shtojmë piperin e kuq,...