27.05.2018

Vdes një fëmijë dhe lëndohen tre persona tjerë në një aksident

13 Prill 2017

Si pasojë e një aksidentit tre pasagjerë kanë pësuar lëndime trupore dhe nga lëndime e marra njëri prej tyre fëmijë i moshës së mitur ka ndërruar jetë.

Policia njofton se një i dyshuar duke lëvizur me veturën me targa gjermane nga pakujdesia dhe mospërshtatja e shpejtësisë së lëvizjes me kushtet e rrugës është vetë aksidentuar.

Rasti ka ndodhur në fshatin Lebanë të Komunës së Prishtinës. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.