20.10.2019

Dy të vdekur në një aksident zinxhiror trafiku në Gllarevë

23 Korrik 2018

Dy persona kanë vdekur në një aksident trafiku që ka ndodhur pasditen e së hënës në fshatin Gllarevë, në magjistralen Prishtinë - Pejë.

Lajmin për vdekjen e dy personave e ka konfirmuar Policia e Kosovës.

Së paku katër automjete, një kamion dhe tri vetura, janë përfshirë në këtë aksident, në të cilin për pos të vdekurve ka edhe të lënduar.

Tre persona po mjekohen në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Aksidentet në komunikacion po vazhdojnë të marrin jetë njerëzish, në masë të madhe në Kosovë.