25.04.2018

Bie nga ndërtesa vdes një person në lagjen ‘Dardania’

16 Maj 2017

Një person i gjinisë mashkullore ka ndërruar jetë në Prishtinë në lagjen Daradina, si pasojë e rënies nga ndërtesa.

I ndjeri rreth moshës 60 vjeçare, ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes tek platoja mbi kurriz.

Vdekjen e tij e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës, për lajmi.net.

Sot rreth orës 10:00 kemi marr një informacion se një person i gjinisë mashkullore rreth moshës 60 vjeç ka rënë nga ndërtesa. Ekipet e policisë dhe mjekësore kanë dal në vendin e ngjarjes, ku vdekja e tij është konstatuar nga ekipi mjekësor”, ka thënë Flora Ahmeti zëdhënëse për informim e Policisë Rajonale të Prishtinës.

Ajo ka thënë se ekipet e hetimit janë në vendin e ngjarjes për të hetuar rastin./Lajmi.net/