20.10.2019

25 vjeçari dyshohet se u vra në Grykën e Deçanit, Policia jep detaje

20 Shtator 2018

Dje në fshatin Malaj të Pejës një person është gjetur i vdekur.

Policia e Kosovës sot njofton se viktima gjersa ishte duke punuar në pyll ishte lënduar. Mirëpo, në koordinim me prokurorin pas intervistimit të dëshmitarëve dhe shikimit të vendit të ngjarjes janë gjetur elemente të veprës penale dhe një i dyshuar është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Viktima ishte dërguar për tretman mjekësor në spitalin e Pejës, mirëpo si pasojë e lëndime të rënda trupore, ai ndërroi jetë. Vdekja është konstatuar nga ekipi mjekësor dhe trupi i pajetë është dërguar në autopsi.