24.03.2017

Reklama

Foto Lajm
Një polic bart një djalë të plagosur nëpër një stacion treni të shkatërruar në Mosul-Irak, derisa vazhdojnë luftimet me militantët e Shtetit Islamik IS./AP/
Kjo ‘deponi’ mbeturinash ndodhet vetëm disa metra nga Sheshi Zahir Pajaziti, respektivisht para ndërtesave te rruga ‘Asim Vokshi’ në Prishtinë. Mbetet pikëpyetje nëse ato duhet t'i pastrojnë vet qytetarët apo Komuna!
Qytetarë të shumtë kanë vizituar Kompleksin Memorial "Adem Jashari" në Prekaz në 19 vjetorin e "Epopesë së UÇK-së"./FOTO: KosovaOnline.info/
Taksistet e vendosur në skaj të rrugës ‘Garibaldi’ në Prishtinë zakonisht hynë dhe kthehen në Sheshin ‘Zahir Pajaziti’ duke rrezikuar këmbësorët. Komuna duhet të pamundësojë qasjen e tyre në shesh.
Aktivistët e Vetëndosjes kanë shkuar në gjykatë me fanella me fotografinë e Astrit Deharit që vdiq kohë më parë në qendrën e paraburgimit në Prizren