27 Qershor 2015 - 16:34

Arrest me burg për 17 vjeçarin që vrau policin në Lazarat

TIRANË - Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë sot masën “arrest me burg” për 17-vjeçarin Xhuljano Malo i akuzuar si pjesë e grupit të...më shumë

27 Qershor 2015 - 12:21

Ja arma me të cilën u vra polici në Lazarat

TIRANË - Arma me të cilën u qëllua për vdekje efektivi i RENEA-s, Ibrahim Basha, mëngjesin e së mërkurës në Lazarat, është një snajper...më shumë

25 Qershor 2015 - 17:53

Aksident në qendër të Prishtinës (Foto)

PRISHTINË - Një aksident pa pasoja ka ndodhur sot rreth orës 12:00 mu në qendër të Prishtinës, vetëm disa metra nga Sheshi Nënë Tereza, me c’rast...më shumë

24 Qershor 2015 - 15:30

Aksident në Ulpianë

PRISHTINË - Gjatë pasdites së sotme në lagjen Ulpiana të Prishtinës ka ndodhur një aksident trafiku ndërmjet një motoçiklete dhe një veture...më shumë

22 Qershor 2015 - 13:39

Gjen bimë të dyshuara narkotike, lajmëron policinë

GJILAN - Një qytetar nga Gjilani, derisa po e punonte tokën ka vërejtur tri bimë të dyshuara narkotike të llojit kanabis Sativa, ku më pas ka lajmëruar edhe...më shumë

18 Qershor 2015 - 15:07

Belgjikë: Trupi pa kokë, krahë e këmbë është 22-vjeçari nga Shqipëria

BRUKSEL - Trupi cung, i cili u gjet më 9 Qershor në Libret e Belgjikës, ka arritur të identifikimi vetëm dje gjatë ditës së djeshme (17 Qershor). Mediat belge...më shumë

17 Qershor 2015 - 11:22

Prizren: Katër fëmijë ranë në pusetë, dy të vdekur

PRIZREN - Dy fëmijë kanë humbur jetën përderisa dy të tjerë kanë arritur të mbijetojnë pasi kanë rënë në një pusetë,...më shumë

17 Qershor 2015 - 09:02

Si vdiq 12 vjeçari nga Frashëri i Mitrovicës?

MITROVICË - Në një pusetë erdhën ta shuajnë vapën Blerim Behrami bashkë me vëllanë dhe tre shokë.më shumë

14 Qershor 2015 - 14:44

Arrestohet dhe lirohet kontrabanduesja e telefonave në burgun e Dubravës

ISTOG - Në Istog, Policia e Kosovës ka raportuar se dje, rreth orës 14:00, ka arrestuar një femër e cila kishte shkuar në burgun Dubravës për ta vizituar...më shumë

12 Qershor 2015 - 20:13

Një fëmijë sulmohet nga qentë endacakë (Foto)

FERIZAJ - Një incident ka ndodhur pak më parë në shkollën fillore “Gjon Serreçi” në Ferizaj, ku qentë endacakë kanë sulmuar një...më shumë

12 Qershor 2015 - 15:44

Në Drenas, polici uzurpator plagos kolegun e tij

DRENAS - Një pjesëtar i policisë së Kosovës ka ngelur i plagosur sot në Drenas gjatë një aksioni për të larguar një person nga një...më shumë

10 Qershor 2015 - 13:42

Bastisje në Pejë, Mitrovicë e Prishtinë - për krim ekonomik

PRISHTINË - Policia për Krime Ekonomike i ka konfirmuar Koha.net se kanë nisur bastisjet në katër biznese të mëdha të tri qyteteve të Kosovës me...më shumë

09 Qershor 2015 - 20:08

Në autobusin Prishtinë-Novi Pazar zbullohen mallra kontrabandë

PRISHTINË - Policia e Kosovës, në këtë rast Drejtoria Rajonale e Policisë Kufitare-Veriu (DRPK-Veriu), pas një pune operativo-hetimore kishte arritur të...më shumë

08 Qershor 2015 - 11:37

Aksident i rëndë në Drenas

DRENAS - Aksidenti që ka ndodhur sot rreth orës 8 e 20 në fshatin Poklek i ri, rruga Komoran-Drenas ka lënë një person me lëndime të rënda, transmeton...më shumë

06 Qershor 2015 - 11:28

Gratë sulmojnë gratë në Shtime e Gjakovë

SHTIME - Në 24 orët e fundit, në Shtime është shënuar një rast i dhunës familjare, kur e dyshuara femër, e komunitetit ashkali ka sulmuar viktimën...më shumë

06 Qershor 2015 - 11:13

Aksident në Fushë Kosovë

PRISHTINË - Pothuajse për çdo ditë janë duke ndodhur aksidente në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë. Aksidenti i fundit ka ndodhur mbrëmë...më shumë

06 Qershor 2015 - 11:13

Tenton ta korruptojë policinë me 10 euro, arrestohet i dyshuari

VUSHTRRI - Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Vushtrri, pasi që i njëjti ka tentuar që të korruptoj policinë e Kosovës më 10 euro në...më shumë

04 Qershor 2015 - 14:56

Shkelet një fëmijë në Prishtinë

PRISHTINË - Raportohet se në rrugën “Nazim Gafurri” në Prishtinë një femër derisa ishte duke lëvizur me veturën e saj në rrugë, nga...më shumë