17 Prill 2014 - 22:49

Për tre muaj 27 të vdekur në aksidente trafiku

PRISHTINE - 27 persona kanë humbur jetën, si pasojë e aksidenteve në trafik, vetëm brenda tre muajve të këtij viti. Shumica nga ta janë...më shumë

17 Prill 2014 - 18:24

Goditet rrjeti i prostitucionit Shqipëri-Itali

Një rrjet i prostitucionit italo-shqiptar është shkatërruar nga policia italiane e cila arrestoi 14 persona pjesë e dy grupeve. Sipas mediave italiane arrestimi i fundit...më shumë

17 Prill 2014 - 11:20

Tri zjarre në lokacione të ndryshme në Prizren

PRIZREN - Drejtoria e Policisë Rajonale në Prizren ka njoftuar se qyteti i Prizrenit, brenda 24 orëve është kapluar nga tri zjarre, në lokacione të ndryshme.më shumë

16 Prill 2014 - 14:56

Ponesh, një person mbytet me traktor

GJILAN - Në fshatin Ponesh të Gjilanit ka ndodhur një aksident ku traktori është rrokullisur e ka nxënë një qytetar (shoferin), i cili ka ndërruar...më shumë

16 Prill 2014 - 09:28

Falsifikatores boshnjake, 3.2 vjet burgim

PRISHTINË - Gjykata në Prizren ka dënuar dje me tre vjet e dy muaj burgim shtetasen e Bosnjë dhe Hercegovinës E. Salkoviq, rreth 30 vjeçe, për shkak se...më shumë

15 Prill 2014 - 19:42

Katër shqiptarë dënohen me 48 vjet burgim për vrasjen e priftit italian

ROME - Gjykata e Pistoias në Itali ka lënë në burg 4 shqiptarët të cilët akuzohen për vrasjen e priftit Don Mario del Becaro në kishën e Tizzana-s....më shumë

15 Prill 2014 - 17:45

EULEX-i arreston në Pejë një të pandehur për vrasje

PEJE - Dje, një gjyqtar kryesues i EULEX-it në Gjykatën Themelore të Pejës urdhëroi caktimin e masës së paraburgimit për një muaj për të...më shumë

12 Prill 2014 - 20:57

E godet vetura, humb jetën 14 vjeçari në parkun e Gërmisë

PISHTINË - Në Parkun e Gërmisë sot rreth orës 16:00 një veturë ka aksidentuar një 14 vjeçar në biçikletë. Sipas personit i cili ka...më shumë

12 Prill 2014 - 20:16

Disa qytetarë kanë rënë pre e një mashtruesi, u merr para me identitet të rremë

PRISHTINË - Disa qytetarë kanë rënë pre e një mashtruesi i cili u ka marrë edhe para. Njëri prej qytetarëve të mashtruar që e ka paraqitur rastin...më shumë

12 Prill 2014 - 15:26

Policia konfiskoi 110 kg marihuanë dhe arrestoi 3 persona

PRISHTINË - Policia ka bërë të ditur se ka arrestuar tre persona dhe ka konfiskuar rreth 110 kg substancë narkotike që dyshohet se është e llojit marihuanemë shumë

12 Prill 2014 - 15:19

Një i vdekur në aksidentin te Konjuhi

LIPJAN - Në fshatin Konjuh, komuna e Lipjanit, ndodhi një aksident trafiku me fatalitet ndërmjet një kamioni Mercedes me ngasës mashkull shqiptar dhe një veture Pasat me...më shumë

12 Prill 2014 - 11:13

Kamëz, katër të rinj humbin jetën në aksident

KAMËZ - Katër të rinj, tre djem dhe një vajzë humbën jetën pasi makina e tyre një BMW doli nga rruga. Ngjarja e rëndë ndodhi mengjesin e sotëm...më shumë

11 Prill 2014 - 13:52

Pesë të vdekur në një aksident në veri

MITROVICË - Pesë persona, në mesin e të cilëve dy fëmijë, kanë humbur jetën në një aksident komunikacioni që ka ndodhur sot rreth orës...më shumë

10 Prill 2014 - 21:55

Dogana e Kosovës konfiskon dylbi për snajper dhe 700 fishekë

PRISHTINË- Dogana e Kosovës, ka konfiskuar një palë dylbi për snajper dhe 700 copë fishekë, të cilët në mënyrë ilegale ishin tentuar të...më shumë

08 Prill 2014 - 15:52

Pesë persona akuzohen për falsifikim të parave

PRISHTINË - Një prokuror ndërkombëtar dhe një prokuror i shtetit nga Prokuroria Themelore në Prishtinë ngritën sot një aktakuzë në Gjykatën...më shumë

08 Prill 2014 - 10:27

Durrës, kapet në port kamioni me mbi gjysmë ton drogë

DURRËS - Sekuestrohen mbi gjysmë toni drogë në Portin e Durrësit. Lënda narkotike kanabis sativa ishte fshehur në një kamion që kishte për destinacion...më shumë

07 Prill 2014 - 14:01

Shqipëri: Policia konfiskoi sasi të mëdha të drogës

TIRANË - Policia e Shqipërisë thotë se ka konfiskuar 1.6 tonë të kanabisit, që besohet se ishte drejtuar për në Itali. Droga është gjetur dje...më shumë

07 Prill 2014 - 11:30

Digjet vetura e Zyrës Administrative të Kosovës në Mitrovicë

MITROVICE – Shefja e Zyrës Administraive të Kosovës në veri, Adriana Hoxhiq, ka thënë se në Mitrovcicë mbrëmë i është vënë...më shumë